Loading... Loading...

REAL ESTATE

Zkušenosti a znalosti v realitním sektoru jsme získali prostřednictvím vlastních investic do bytových jednotek a komerčních objektů. Zaměřujeme se na silné české, slovenské developerské skupiny a společnosti. Soustředíme se na segmenty kanceláří, bytů, retailu a přípravy území.
 

Proč Real Estate?

Komerční a bytové komplexy

Zajímáme se především o investice do do vybraných dokončených kancelářský komplexů energie a rezidentních bytových komplexů, které generují výnosy v podobě nájmů. Jde o strategický a stabilní sektor. V portfoliu máme zastoupeny zejména České a evropské společnosti se stabilním postavením na trhu.
 

Průmyslové nemovitosti

Nové technologie, nové prostory

Kancelářský trh v Praze zažívá v současné době oživení, jež je již patrné také v sektoru průmyslových a maloobchodních realit. Sektor průmyslových nemovitostí zažívá aktuálně obrovský úspěch a lze předpokládat, že tento trend bude pokračovat. Poptávka po těchto nemovitostech stále roste, jejímž tahounem bude převážně sektor e-commerce, jehož podíl se neustále zvyšuje. Trh průmyslových nemovitostí je ovlivněn také zvýšenou poptávkou pro tzv. XXL projektech, tzn. realitách větších než 50 tis. m2. Na lokálním trhu existuje pouze omezená kapacita prostoru pro další výstavbu, která se snižuje a Česká republika již nyní čelí problémům souvisejícím s nedostatkem půdy, připravené k okamžité výstavbě a nedostatkem dostupných pracovních sil u nejžádanějších lokalit.
 

Rezidentní nemovitosti

Migrace obyvatel do měst

Nízké úrokové míry hypotečních úvěrů a vysoká poptávka po bytech převážně ve městech znovu oživují růstový trend cen bytů. Ceny bytů už rostou dva roky po sobě. Předpokládáme, že ceny bytů vlivem migrace obyvatel do větších měst prostou i nadále.
V Praze roste zájem hlavně o luxusní byty, zde je stabilní převis poptávky nad nabídkou. Nejzajímavější stále zůstává Praha 1, kde ceny bytů rostou stabilně o 4 % ročně.